Okruh Irskem

od 24 855 Kč


Cherbourg - Rosslare - Rock of Cashel - NP Killarney - Ring of Kerry - Adare - Cliffs of Moher - Burren - Kylemore Abbey - NP Connemara - Letterfrack - Kylemore Abbey - Carrowmore - Sligo - Omagh - Londonderry - hrad Dunluce - Causeway Coast - Giant´s Causeway - Bushmills - Carrick-a-Rede-Rope - hrad Carrickfergus - Belfast - Mont Stewart House - Downpatrick - Glendalough - Powerscourt Gardens - NP Wicklow Mountains - Dublin

Doprava: autokarem

Nástupní a svozová místa v ČR zdazma Praha, Brno, Svitavy, Hradec Králové, Pardubice, Poděbrady

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno na trajektu ve 4.lůžkových kajutách, v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2. den: Odpoledne příjezd do Cherbourgu (dle časových možností krátká prohlídka), nalodění na trajekt do Irska, plavba Atlantikem, nocleh v kajutách.
3. den: V dopoledních hodinách připlujeme do Rosslare, naší první zastávkou bude Rock of Cashel s nejzachovalejším románským kostelem v zemi a zříceninami obří středověké katedrály a hradu. Odjezd na ubytování.
4. den: Snídaně. Proslulá a jedinečná krajina NP Killarney. Prohlídka Killarney, které je zároveň východiskem k památkám v okolí jezer, návštěva opatství Muckross Abbey, tradiční cesta poloostrovem Iveragh, Ring of Kerry podmanivé horské a pobřežní scenérie, Bog Village, Waterville, vyhlídka Moll´s Gap aj. Odjezd na ubytování.
5. den: Snídaně. Zastavíme v okouzlující vesničce Adare, domky s typickými doškovými střechami. Procházka u fantastických útesů Cliffs of Moher (Mohérské útesy). V oblasti dolního toku Shannonu navštívíme oblast Burren „skalnatá země“, vydáme se k Poulnabrone Dolmen a přesvědčíme se o výjimečnosti irské krajiny, oblast holých a skalnatých návrší je botanicky i historicky velmi zajímavá. Odjezd na ubytování.
6. den: Snídaně. NP Connemara, kraj plný močálů, hor a vřesovišť, kterému dominují dva horské hřbety. Zastávka v městečku Letterfrack a v návštěvnickém centru parku. V případě hezkého počasí lehká turistika a výstup na Diamantovou horu s krásnými výhledy do okolí. Malebné opatství Kylemore Abbey, impozantní stavba, krásná viktoriánská zahrada, procházka po břehu stejnojmenného jezera. Zastávka vmalebném městečku Westport, pod horou Sv. Patrika. Odjezd na sever do hrabství Sligo s nejvyšším počtem prehistorických památek. Ubytování v oblasti Donegalského zálivu.
7. den: Snídaně. Sligo, prohlídka města na březích řeky Garavogue s dominantou horských dvojčat Knocknarea a Benbulben, dům nejslavnějšího irského básníka W. B. Yeatse, opatství Sligo Abbey a návštěva jednoho z nejvýznamnějších irských prehistorických pohřebišť v Carrowmore (kamenné kruhy, dolmeny, hrobky). Pokračujeme do Omagh, kde navštívíme Ulstersko-americký NP věnovaný Irům, kteří emigrovali do Severní Ameriky. Na závěr jedno z nejhezčích severoirských měst Londonderry, městské hradby, historické centrum. Odjezd na ubytování.
8. den: Snídaně. Pobřeží Atlantskému oceánu - nejmalebnější úsek pobřeží Causeway Coast. Zastávka u romantické zříceniny hradu Dunluce, který vévodí pobřežnímu úseku Causeway Coast a dramaticky se tyčí na vrcholu čedičového skalního výběžku (sídlo rodu MacDonnellů) - fotopauza. Ve chvíli, kdy spatříme Obrův chodník (Giant´s Causeway) s pozoruhodnými šestibokými čedičovými sloupy (UNESCO), pochopíme, proč naši předkové nevěřili, že vznikl přirozenou cestou. Návštěva palírny Bushmills ve stejnojmenném městečku mezi Portrush a Ballycastle, poutní místo znalců irské whiskey. Lehká pěší turistika v oblasti, ti odvážnější mohou překonat slavný visutý provazový most Carrick-a-Rede-Rope, 20 m dlouhý a 1m široký lanový most vede ve výšce 30 m přes propast mezi pobřežními útesy a ostrůvkem Carrick-a-Rede. Napříč malebným pohořím Antrim přejedeme na ubytování do oblasti Carrickfergus.
9. den: Snídaně. Navštívíme jeden z nejkrásnějších irských hradů Carrickfergus, impozantní středověká pevnost Severního Irska a podél zátoky Belfast Lough, kde se r. 1690 vylodil Vilém Oranžský na své cestě do bitvy o řeku Boyne dojedeme do Belfastu , města pyšnícího se viktoriánskými budovami. Navštívíme nové a unikátní Muzeum Titaniku, právě zde v Belfastu, byla loď postavena. Projdeme si historické centrum vč. extravagantní budovy radnice z bílého portlandského kamene a shlédneme i další budovy na Donegall square. Po pobřežní silnici pokračujeme k sídlu rodu Londonderryů do Mont Stewart House, okázalému sídlu s nevídanými interiéry a zahradami. Krátkým trajektem se přeplavíme přes jezero Strangford Lough k podvečerní návštěvě městečka Downpatrick, pojmenovaného po irském národním světci, jehož život je spojen s mnoha místy ležícími v této části hrabství - exteriér katedrály Down Cathedral, která je výsledkem 16 stol. trvajících prací a oprav, zastávka u hrobu sv. Patrika. Odjezd na ubytování.
10. den: Snídaně. Severně od Dublinu navštívíme návštěvnické centrum lokality mýtického významu Newgrange, oblast opředena tajemstvím. Pokračujeme do oblasti NP Wicklow Mountains, pěší procházka kolem jezer, prohlídka klášterního komplexu Glendalough, jedno z nejdůležitějších, raně křesťanských míst v Irsku, odpoledne odjezd do Dublinu, města s historií sahající až do dob Vikingů, centrum města, dublinský hrad, katedrála sv. Patrika, čtvrť hospod Temple Bar, O´Connelova třída. Ubytování.
11. den: Snídaně. Dokončení prohlídky centra Dublinu vč. katedrály sv. Patrika a muzea pivovaru Guiness - starý pivovar, vyhlídková věž ve tvaru pinty. Přejezd trajektem z/do severního Walesu – ostrov Anglesey a dále na ubytování do Anglie.
12. den: Po snídani prohlídka historického centra města Coventry s ruinami katedrály, odjezd do ČR, přejezd kanálu La Manche, tranzit přes Francii a Německo.
13. den: Předpokládaný návrat v ranních hodinách.

srpen 2019

13.08. - 25.08.2019 úterý - neděle
snídaně autokarem (Praha)
Sleva 4%25 890 Kč 24 855 Kč
cena za 13 dní (10 nocí)
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Slevy

 • stálý klient (sleva: -520 Kč)

Cena zahrnuje

 • 10 ubytování
 • 9 snídaní
 • dopravu luxusním autokarem
 • trajekty do Irska
 • Eurotunel z Anglie případně trajekt
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • fakultativní služby, místní dopravu, pobytové taxy, vstupy cca 70 EUR
 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 430 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 25000 Kč (příplatek: 820 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 30000 Kč (příplatek: 920 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 6900 Kč)
 • muzeum Titanic v Belfastu (nutno objednat nejpozději měsíc před odjezdem) (příplatek: 540 Kč)
 • muzeum Titanic v Belfastu od 60 let (nutno objednat nejpozději měsíc před odjezdem) (příplatek: 440 Kč)