Alpské průsmyky a Matterhorn

od 12 790 Kč


Innsbruck – Ischgl - Samnaun - Sv. Mořic – Berninský Průsmyk – Poschiava – Caslano – Locarno – Lago Maggiore - Simplon Pass – Zermatt – Saas – Luzern

Doprava: autokarem

nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Brno, Jihlava, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Tišnov Kuřim

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v hotelech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR v ranních hodinách. Odpoledne si prohlédneme hlavní město Tyrolska Innsbruck, kdysi sídelní město Habsburků. Innsbruck je považován za hlavní město Alp – s působivým pohořím Nordkette hned za svými branami a budovami s bohatou historií ve starém městě je perfektním cílem dovolené pro milovníky sportu a kultury. Okouzlí nás Zlatá střecha, Vítězná brána, Hofburg. Večer přijedeme na ubytování, večeře.
2. den: Po snídani se z městečka Ischgl, známého centra zimních sportů dostaneme soustavou pěti lanovek do švýcarského Samnaun . Během jízdy lanovkami nás bude doprovázet pískot všude přítomných svišťů. Samnaun je nejen rodištěm carvingového lyžování, ale díky bezcelní zóně i vyhledávaným cílem nákupů. Následně budeme autobusem pokračovat do jednoho z nejnavštěvovanějších středisek zimních sportů na světě – do Sv. Mořice , který je přímo ideální základnou pro pěší turisty. Jiskřivý Sv. Mořic, městečko položené vysoko v Engadinském údolí, je jedním z nejproslulejších zimních lyžařských středisek světa. Sv. Mořic je právě to místo, kde se před 150 lety zrodil zimní turismus. Za tu dobu se tu odehrála celá řada významných sportovních událostí – závodů světového poháru i dvě zimní olympiády. V letošním roce je Sv. Mořic dějištěm MS v alpském lyžování. Po procházce městem nastoupíme do známého červeného vlaku Bernina Express (cca 20 CHF). Přes ledovec a průsmyk Julier se dostaneme do Poschiava, kde přestoupíme na autobus a dojedeme na místo ubytování v Itálii, večeře.
3. den: Po snídani budeme projíždět kantonem Ticino , italskou částí Švýcarska. Navštívíme typickou švýcarskou čokoládovnu Alprose v Caslanu a poté se přesuneme k nejslunnějšímu švýcarskému městu Locarno , které je jedním z nejpřitažlivějších míst v kantonu Ticino. Nikde jinde v celé zemi nenajdeme tolik krásných zahrad se subtropickou vegetací a vinicemi, které se rozběhly po přilehlých svazích v okolí tohoto města. Locarno leží na severní výspě jezera Lago Maggiore, které láká krásnou přírodou a pohodovou atmosférou italského podhůří Alp. Kolem jezera Lago Maggiore a přes Simplonpass (2 005 m) se dostaneme zpět do oblasti horských masívů v nádherném údolí Saas. Příkrá horská úbočí a hluboké rokle dávají pouze tušit, jaké přírodní síly zde mohou působit. Ubytujeme se v hotelu v Saas Tal, večeře.
4. den: Po snídani se vydáme autobusem přes Matterské údolí, do nejbohatšího švýcarského městečka Zermatt , které leží uprostřed štítů přesahujících nadmořskou výšku 4 000 m. Návštěva tohoto městečka s malebným panoramatem Matterhornu okouzlí každého návštěvníka. Následuje individuální volno. Budeme mít možnost podniknutí horské túry - výjezd na některou z lanovek či procházku alpskou krajinou a soutěskou Gornerschlucht. Kolem jsou postaveny typické dřevěné domky ověnčené švýcarskými vlajkami. To celé v nás zanechá dojem nezapomenutelného zážitku. Navečer návrat na ubytování, večeře..
5. den: Po snídani zůstaneme v údolí Saas. Vyvezeme se lanovkou na Hochsaas až do výšky téměř 3200 m s výhledem na 18 čtyřtisícových vrcholů. Odpoledne se místním autobusem přesuneme do Saas Fee. Procházku městečkem se zachovalou místní architekturou si zpestříme výjezdem lanovkou na ledovec. Poté co si postavíme sněhuláka a sjedeme lanovkou do údolí, nasedneme do našeho autobusu a vydáme se na zpáteční jízdu. Se Švýcarskem se rozloučíme prohlídkou nejkrásnějšího Švýcarského města Luzernu se slavným Kapličkovým mostem. Luzern coby největší město centrální části Švýcarska se rozkládá na obou březích řeky Reuss, která se vlévá do blízkého jezera Vierwaldstättersee. Příjemnou scenérii doplňují okolní hory Riga a Pilátus. Luzern je pro turisty přitažlivý svým pověstným šarmem a jedinečným charakterem, který nabízí klasickou kombinaci – jezero a hory. Jednou z nejpůsobivějších památek Luzernu jsou hradby s devíti věžemi, které se zvedají nad Museggskými kopci a v turistické sezóně poskytují návštěvníkům nádherný rozhled po okolí. Po prohlídce města se vydáme na cestu do ČR.
6. den: Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Cena zahrnuje

  • 4 ubytování
  • 4 polopenze
  • dopravu luxusním autokarem
  • lanovky z Ischgl do Samnau, v Saas Grund a Saas Fee
  • služby českého průvodce
  • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

  • vstupy, místní dopravu, pobytovou taxu, fakultativní služby cca 200 CHF
  • cestovní pojištění a proti stornu max. plnění 12500 Kč (příplatek: 250 Kč)
  • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2990 Kč)