s výletem do Janukovičovy vily a plavbou po Dněpru

Doprava: letecky

Praha

Ubytování: hotel

Ubytování je zajištěno v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Kyjeva . Transfer na ubytování.
2. den: Po snídani začneme naši prohlídku města na náměstí Majdan nezávislosti, kde v roce 2013 začala pro Ukrajince tzv. Revoluce důstojnosti. Toto místo pro nás bude symbolickým začátkem i koncem putování po dějinách této země. Pojedeme k monumentální soše Matky-vlasti, odkud se nám otevře jedinečný výhled na město, po bulváru Chresčatyk, který dává vzpomenout době těžkého poválečného stalinismu ve městě, které bylo za války mocně bombardováno, ale který se dnes vždy o víkendových večerech proměňuje z rušné třídy na pěší zónu, a tedy místo setkávání muzikantů a jiných umělců. Kolem Zlaté brány, která je připomínkou opevnění kdysi klíčového středověkého města východní Evropy, se dostaneme k univerzitě Tarase Ševčenka a parlamentu, kde kdysi krátce zasedala v r. 1917 tzv. Ukrajinská lidová republika. Nahlédneme do chrámů sv. Sofie z 11. století a sv. Michajla z 12. století, které sehrály v dějinách země důležitou roli, a nejinak tomu bylo také během nedávné revoluce. Odpočineme si v proslulých kyjevských parcích, kde dnes na festivalech veřejně čítávají přední ukrajinští spisovatelé jako je Jurij Andruchovyč. Na večeři se můžeme zastavit u třetího ze symbolů centra města - chrámu sv. Andrije, odkud se nabízí romantický výhled na staré město a přístav.
3. den: Snídaně. Tento den se budeme věnovat okolí Kyjeva. Nejprve se zastavíme v Babyn Jaru, místě děsivé tragédie. Ve dnech 29. a 30. září 1941 zde bylo povražděno nacisty na 33 tisíc Židů. Toto místo také jako poslední připomíná kdysi významné kyjevské etnikum. Poté již budeme směřovat na sever do Mežyhirje, dnes jedné z nejlákavějších atrakcí. Viděli jste již Muzeum korupce? Dnes tedy navštívíme bývalou rezidenci prezidenta Janukoviče (cca 12 EUR), která se rozkládá na neuvěřitelné ploše 140 ha a k jejímuž projetí si můžete vypůjčit i motokolo. Budeme se procházet nádherným parkem se záhony exotických květin, křišťálovými jezírky, fontánami, sochami, uvidíme skleník s banány, golfové hřiště, přistávací dráhu pro helikoptéry ba i osobní benzínovou pumpu. A což teprve, když vstoupíme do Honky, okázalé kýčovité vily vystavěné ve stylu anglického hradu…Nádherné lustry byly doplněny vzácnými ikonami a obrazy slavných mistrů jednoduše ukradených ze státních muzeí. Součástí komplexu je i prezidentova zoologická zahrada, která dnes již patří státu. Dněpr je lákavým místem k odpočinku, provozování vodních sportů, jsou zde i pláže, kde se místní koupají i marina, která je domovem mnoha jachet. V podvečer také můžeme absolvovat plavbu po Dněpru (cca 100 UAH) nebo se projít přes nábřežní promenádu až na pěší most přes Dněpr, odkud je krásně vidět město s jeho téměř mořským přístavem. Na večeři se zastavíme v některé z podolských útulných restaurací, které s oblibou navštěvují také místní.
4. den: Po snídani se vydáme do nejstaršího kláštera na celé Rusi – Kyjevo-pečerské Lavry z 11. století, kde vedle prohlídky komplexu navštívíme také prastaré katakomby s ostatky mnichů, kam se vypravují místní poutníci, a podíváme se i do dílny, kde se píší ikony se svým symbolickým znázorňováním. Kousek od kláštera se také nachází Památník hladomoru připomínající jednu z nejděsivějších kapitol moderních dějin země. Na oběd zamíříme do starého města, obchodnické čtvrti Podil, které je hezkou protiváhou sovětským bulvárům v centru. Kyjevské speciality ve výhodných cenách ochutnáme v jedné z oblíbených restaurací nedávno vzniklého řetězce. V Podilu sídlí také nejen historicky významná Kyjevo-mohyljanská akademie, která byla pozoruhodným projektem centra pravoslavné duchovní inteligence, a která dává vzpomenout době ukrajinského baroka a kozáků, tedy podle Ukrajinců době největšího rozkvětu země. Poté se projdeme do bohémské uličky plné divadel, kaváren a restaurací, kde navštívíme dům, ve kterém žil slavný kyjevský rodák Michail Bulgakov, autor románu Mistr a Markétka. V osobním volnu si budeme moci posedět v místních kouzelných kavárnách, nakoupit si tradiční ukrajinské suvenýry, jako jsou vodka, vyšívanky, zajímavá je i móda inspirovaná místním folklórem. Neměli bychom si nechat ujít ani návštěvu obchodního domu Vsje svojim, kde najdeme kolekce výhradně ukrajinských designérů. Zájemci mohou vyrazit na poslední procházku po nočním městě, kterou zakončíme symbolicky opět na Majdanu.
5. den: Snídaně, dle letového řádu transfer na letiště, odlet do Prahy.

září 2019

11.09. - 15.09.2019 středa - neděle
snídaně letecky (Praha)
14 990 Kč
cena za 5 dny (4 noci)
(TourOperátor: IDEAL - TOUR PRAHA, s.r.o.)

Cena zahrnuje

 • 4 ubytování
 • 4 snídaně
 • leteckou přepravu Praha / Kyjev / Praha
 • kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
 • letištní taxy a poplatky
 • transfer do/z hotelu
 • výlet 3.den do Mežyhirje
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • vstupy, místní dopravu, fakultativní služby, pobytové taxy cca 30 EUR
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 12500 Kč (příplatek: 230 Kč)
 • cestovní pojištění a proti stornu max.plnění 25000 Kč (příplatek: 620 Kč)
 • odbavené zavazadlo do 15 kg (příplatek: 1490 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 2300 Kč)