USA, Bahamy - Slunečnou Floridou až na ostrovy Kryštofa Kolumba - BahamyFlorida, Sunshine state (Sluneční stát), každým rokem přiláká mnoho návštěvníků, kteří se jedou uvelebit na zdejší pláže. My vám však nabízíme ještě něco navíc. Relaxaci na pláži poseté palmami vystřídáme návštěvou národního parku a přírodních rezervací plných mokřadů zatajených v mlžném oparu. Prozkoumáme nenáročné turistické stezky, kde se skrývají i krokodýli či aligátoři, dojedeme až na samý jižní konec USA, Key West, který leží jen 90 mil od Kuby. Florida je jednou z nejméně prozkoumaných oblastí USA, ale svým charakterem je tak rozmanitá. Náš zájezd jsme obohatili o nezapomenutelnou plavbu výletní lodí kolem Bahamských ostrovů. Poznáme tak i krásy ostrovů, které po dlouho plavbě Atlantikem objevil Kryštof Kolumbus již v roce 1492. Dosud se však neví, na kterém z asi 730 ostrovů Kolumbus přistál. Třeba na něm budete stát právě vy…
GARANCE MALÉ SKUPINY!

Poznámka: PLAVBA NA LODI: v ceně plavby jsou zahrnuty veškeré poplatky spojené se samotnou plavbou (taxy, přístavní poplatky, daň apod.), ubytování v kajutách, plná penze v hlavních restauracích, zábavný program na palubě, využití bazénů a aktivit u bazénů, fitness centra atd. Na lodi se nachází několik barů, nočních klubů, kasín, můžete zde využít lázeňské procedúry, navštívit hodiny pilates či jógy, odpočinout si ve vířivce. Dále zde naleznete obchody, kde nakoupíte za duty free ceny.

Program zájezdu

1. den: odlet z ČR, přílet do Miami, tropického ráje na okraji Karibiku, ubytování v centru všeho dění, v módní čtvrti SOUTH BEACH.
2. den: snídaně, prohlídku města započneme v samotném pulzujícím centru města, kde budeme ze všech koutů spíše slyšet španělštinu než angličtinu a budeme si připadat jako bychom v Americe vůbec nebyli. Z centra protkaného obchodními centry a galeriemi se vydáme na jih od řeky Miami do čtvrti LITTLE HAVANA opředené latinskoamerickou historií a poseté domky pastelových barev, projdeme si slavnou CALLE OCHO zahalenou do vůně doutníků, kávy a čerstvě upečeného chleba. Zaskočíme ještě na ostrov KEY BISCAYNE, abychom si odpočinuli na půvabných plážích, např. na pláži CRANDON PARK BEACH se zlatavým pískem a při troše štěstí uvidíme i delfíny či kapustňáky, a prohlédli si velkolepá sídla slavných.
3. den: snídaně, relaxace, volný den na pláži nebo individuální prozkoumávání SOUTH BEACH. Pro zájemce návštěva mořského parku MIAMI SEAQUARIUM, kde lze strávit příjemně den ve společnosti kosatek, delfínů či lachtanů, kapustňáků (fakultativně, cca 48 USD). Večer můžeme zavítat do některého z místních klubů, zatančit si salsu či merengue, nebo si můžeme k večeři objednat pokrm z řady New Floridian (nový floridský styl), která propojuje ryby a tropické ovoce se zdravou kuchyní.
4. den: snídaně, napínavá cesta za dobrodružstvím do jedné z nejslavnějších přírodních oblastí světa, do NÁRODNÍHO PARKU EVERGLADES. Do parku projedeme přes středisko SHARK VALLEY a jen pár mil za ním se vydáme po jedné z nenáročných cest, kde spatříme vydry, želvy, typické aligátory, ale také potomky původních obyvatel, Seminolů, kteří zde žijí dodnes, v indiánské vesnici MICCOSUKEE. Prohlédneme si zde tradiční výrobky a seznámíme se s tradičním způsobem života domorodců. Můžeme ochutnat i místní chleba upečený z tykve. Poté na chvilku opustíme Everglades, abychom vstoupili na NÁRODNÍ REZERVACE BIG CYPRESS, kde navštívíme mokřad FAKAHATCHEE STRAND porostlý trpasličími cypřiši, orchidejemi atd. Odjezd na ubytování do Naples.
5. den: po snídani navštívíme EVERGLADES CITY, kde zavítáme do MUSEUM OF THE EVERGLADES, které dokumentuje zdejší život 2000 let zpátky. Následuje lodní výprava kolem DESETI TISÍCŮ OSTROVŮ, při které se budeme proplétat jako v labyrintu mezi mangrovníky. Možná nám budou dělat společnost místní delfíni či orli. Pokud se nám dosud nepodařilo spatřit aligátora, můžeme si to vynahradit na trase ANHINGA TRAIL, která většinou uspokojí všechny návštěvníky, jelikož tu aligátoři poměrně běžně leží přímo u cesty. Kromě aligátorů zde můžeme vidět i mývala, kormorány, želvy. Na ANHINGA TRAIL se napojuje přilehlá, ale odlišná, trasa GUMBO LIMBO TRAIL, kde se seznámíme zejména s exotickými rostlinami jako jsou fíkovníky, palmy královské, kávovníky. Přejezd na ubytování do Homestead.
6. den: brzy ráno, po snídani, odjezd nezapomenutelnou silnicí na tzv. Floridské ostrovy, které tvoří více než 10 000 ostrůvků obklopených korálovým útesem FLORIDA REEF. Po cestě navštívíme rybářský "purpurový ostrov" ISLAMORADU s památníkem hurikánu, který označuje hrob obětí větrného běsnění v roce 1935 na Den práce. K obědu zakousneme rybí sendvič nebo ochutnáme tradiční krevety sypané kokosem, a pak už se vydáme na poznávací cestu do tzn. botanické zahrady mezi ostrovy - LONG KEY STATE PARK, jejíž perlou je dřevěný chodník nad lagunou lemovanou mangrovy. Poté se budeme ubírat dále směrem na jih přes most SEVEN MILE BRIDGE mezi ostrovy KEY VACCA a BAHIA HONDA KEYS a k večeru dorazíme na skutečnou perlu celého souostroví, na nejjižnější místo pevninských Spojených států amerických, na KEY WEST, kde se budeme spíše cítit jako na Kubě než na Floridě. Při procházkách místními uličkami narazíme na turistické centrum DUVAL STREET, domov mnoha barů a bizarních galerií. Projedeme se trolejbusem Starého města nedaleko MALLORY SQUARE nebo se necháme svést rikšou do jedné z restaurací, kde ochutnáme "buchi" nebo-li sladké kubánské espresso doprovázené lahodným kubánským jídlem s trochou tamarindu.
7. den: po snídani navštívíme MUZEUM ERNESTA HEMINGWAYE, který tu žil po dobu 10 let a napsal tu jedny z neuznávanějších děl jako například novelu Stařec a moře či román Mít či nemít, který popisuje život na Key Westu v době hospodářské krize. Jen pár kroků odtud stojí maják o výšce 26 metru, který je jedním z prvních na Floridě (postavený v r. 1847). Po 88 schodech vystoupáme až úplně nejvýš a necháme se unést okouzlujícím výhledem na okolní ostrůvky. Projdeme se úzkými uličkami bahamské vesničky a budeme se cítit jako za starých časů kdesi v Karibiku. Pak se již vydáme zpět na sever, abychom pod sebou cítili opět pevnou floridskou půdu města Miami.
8. den: snídaně, cesta na sever podél pobřeží, krátká zastávka v městečku WEST PALM BEACH, cílem dnešní cesty je Vesmírné pobřeží SPACE COAST, které slouží jako sídlo jednoznačně největší atrakce oblasti - KENNEDYHO VESMÍRNÉHO STŘEDISKA. Zde strávíme zbytek dne, zdejší komplex dokáže zabavit i ty, kteří se jinak o vesmír příliš nezajímají. V rámci vesmírného střediska uvidíte repliku raketoplánu Explorer ve skutečné velikosti, vesmírné divadlo, památník astronautů, raketovou zahradu, síň slávy astronautů atd. Autobusem budeme projíždět místem, odkud startují raketoplány, prohlédneme si raketu Saturn V, která vynesla do vesmíru první Apollo. Nocleh.
9. den: po snídani, přejezd do UNIVERSAL STUDIOS, filmové továrny s rozlohou přes 160 hektarů. Součástí studií je komplex UNIVERSAL STUDIOS a ISLANDS OF ADVENTURE (1 park cca 98 USD, 2 parky cca 136 USD) s obrovskými horskými drahami, které znáte z amerických seriálů. Probíhají tu interaktivní živá představení, zdejší prostředí vás doslova vtáhne do děje filmů jako např. Shrek, Terminátor, E.T. Mimozemšťan, Harry Potter nebo vás přímo zavede do Springfieldu, domova Simpsonů.
10. den: jakmile se nasnídáme, vydáváme se na cestu zpět do Miami. Naše cesta povede kolem jezera OKEECHOBEE, které je druhou největší sladkovodní nádrží v USA a také domovem 120 druhů ptáků, rysů, vyder nebo ohroženého luňáka bažinného. Příjezd na ubytování v Miami, volný program.
11. den: snídaně, přejezd do přístavu a nalodění na loď, která nás bude následujících pár dní přepravovat z jednoho překrásného ostrůvku na druhý a díky které poznáme jedny z nejluxusnějších panenských pláží na světě. Jakmile se ubytujeme v kajutách, můžeme ihned začít využívat všeho, co naše loď nabízí (restaurace, bary, bazény, wellness, kasína, fitness, obchody atd.). Dnes budeme směřovat na ostrov GRAND BAHAMA ISLAND.
12. den: ráno připlujeme na ostrov GRAND BAHAMA ISLAND, jehož hlavním letoviskem je město FREEPORT, které nabízí možnost relaxace na dlouhých písčitých plážích. Ti, kteří chtějí hned od prvního dne začít poznávat krásy Bahamských ostrovů, se mohou vydat na prohlídku ostrova GRAND BAHAMA, při které navštíví místní bazar s opevněním, ale hlavním cílem bude zahrada GARDEN OF THE GROVES plná úzkých cestiček klikatících se jako labyrint mezi fontánkami a vodopády. Při jejich poznávání vás budou doprovázet pestrobarevní motýly a migrující ptáci. Nadšenci šnorchlování mají jedinečnou možnost poznání osamoceného ostrůvku PETERSON CAY (fakultativně, cca 110 USD), kde jsou překrásné útesy vybízející ke šnorchlování mezi barevnými rybkami. Anebo se můžete jen povalovat na místní malebné písečné pláži. Zpět na loď, pokračování v plavbě.
13. den: vylodění v daňovém ráji, na ostrově NEW PROVIDENCE, jehož hlavním městem je NASSAU s bohatou anglickou koloniální historií ze 17. století, se kterou se můžeme podrobně seznámit při procházce historickou částí města. Budeme mít jet koloniální budovy střídající se s těmi moderními, navzájem se však perfektně doplňují a tvoří úhledný celek. Zlatý hřebem je pevnost Charlotte, která v minulosti střežila město ze západní strany. Vodním taxi přeplujeme na slavný ostrov PARADISE ISLAND, domov luxusních pláží, kasín a přepychových hotelů. My budeme směřovat k tomu úplně nejluxusnějšímu, k hotelu Atlantis, který si prohlédneme a poté se vrátíme k lodi (fakultativně, cca 65 USD). Po zbytek dne relax na pláži nebo využití zábavných programů na lodi.
14. den: relaxace na soukromém ostrově GREAT STIRRUP CAY s bělostnými plážemi, na jednom z ostrovů objevených Kryštofem Kolumbem. Možnost zapůjčení kajaku, parasailingu, šnorchlování v průzračném moři. Máte hlad po celodenních aktivitách nebo se chcete osvěžit oblíbeným koktejlem? K dispozici vám jsou plážové bary, barbecue, celodenní bufet přímo na pláži.
15. den: připlutí do přístavu na MIAMI a přejezd na ubytování.
16. den: odlet zpět do ČR.
17. den: přílet do Prahy.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
(TourOperátor: CK Poznání s.r.o.)

Cena zahrnuje

  • zpáteční letenka Praha-Miami vč. let. tax a poplatků cca 18 000 Kč, místní doprava v rámci programu (minivan, taxi, bus, loď), 11x nocleh v hotelu se snídaní ve 4lůžkovém pokoji, 4x nocleh ve 2lůžkových kajutách s plnou penzí, vstupné do NP Everglades a rezervace Big Cypress, okružní výlet po ostrově Grand Bahama, lodní výlet kolem Deseti tisíce ostrovů, vedoucí zájezdu, informační materiály

Cena nezahrnuje

  • ostatní strava, fakultativní výlety, spropitné na lodi (cca 12 USD/os. den), vstupné mimo to, co je uvedeno v "Cena zahrnuje", registrace ESTA ke vstupu na území USA a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje"
  • 2lůžkový pokoj po celou dobu zájezdu 7 800 Kč/os., registrace ESTA ke vstupu na území USA 450 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 935 Kč, do 80 000 Kč za 1 535 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč